Menu

Tattoo Wzory Tatuaże Anioły

Tatuaże anioły. Tatuaże anioły są projektami o symbolice religijnej. Anioły są antropomorficzne-czyli w kształcie mężczyzn. Można by rzec, że jest to skrzydlata forma przekazywania słowa Bożego dla ludzkości. Anioły uosobiają wolę boską i są posłańcami Boga. Skrzydlaci posłańcy pojawiają się w wielu religiach jako pośrednicy między światem duchowym a materialnym. Najczściej pojawiają się jednak w wyznaniach islamskich, żydowskich, ale w większości w chrześcijańskich. Słowo anioł pochodzi od greckiego „Aggelos” co oznacza posłańca. Anioły bardzo często występują w biblii chrześcijańskiej, nie tylko jako posłańcy Boga, ale również jako narzędzie Boże wprowadzające jego wolę w sprawy człowieka.
Symbole blisko powiązane z aniołami w sztuce to m.in. trąbki, harfy, miecze, berła i różdżki. Anioły są zwykle przedstawiane jako młodzi mężczyźni ze skrzydełkami reprezentujący ich boskość. Jako projekt tatuażu anioł jest symbolem pobożności, duchowości i wiary. Oznacza relację z Bogiem. Anioł może reprezentować przewodnika oraz symbolizować ochronę.

[shadowed_600 img=”https://tattoowzory.com/wp-content/uploads/2012/07/tattoo-wzory-anioł.png”] Tattoo Wzory Anioł [/shadowed_600]