Menu

Tattoo Wzory Pielęgnacja Tatuażu

Pielęgnacja tatuażu jest równie ważna jak nie bardziej od samego jego wykonania. Bez odpowiedniej pielęgnacji tatuaż (miejsce na ciele gdzie się znajduje) może nie zostać uleczony odpowiednio, przez co nie będzie wygladał najlepiej. Zapewne po zakończeniu prac nad Twoim tatuażem zostaną udzielone Tobie wskazówki jak należy dbać o tatuaż, jednak jeśli masz ochotę kontynuować czytanie poniżej zamieściłem kilka rad otrzymanych od artystów tatuażu, których nie należy ignorować.

Tatuaż Opieka Po.

Jest dużo informacji, które mowią jak dbać o miejsce gdzie został nałożony atrament. Należy pamiętać, że opieka nad tatuażem to chyba najważniejsza rzecz po jego zakończeniu. Oto kilka wskazówek, które należy przestrzegać podczas gojenia.

Krok po kroku opieka po:

Pokrycie Gazą

Kiedy artysta zakończy tatuaż, zapewne lekko go oczyści i pokryje antybakteryjną gazą. Zostaw gazę na co najmniej 2-4 godzin. Pamiętajmy, że wykonanie tatuażu wymaga ingerencji w naszą skórę co czyni ją otwartą raną podatną na zakażenia. Jeśli tatuaż został poryty folią należało by ją usunąć. Folia tworzy wilgotne miejsce, które jest pożywką dla bakterii.

Mycie

Używaj tylko bezbarwnego, bezzapachowego mydła antybakteryjnego. Nałóż delikatnie pianę umyj lekko powierzchnię tatuażu, wypłukaj ale nie zbyt mocno. Kiedy myjesz swój tatuaż pierwszy raz upewnij się aby zmyć nadmiar krwi,atramentu i maści. Umyj ręką tatuaż nie uzywaj ścierek, gąbek itp. mogą uszkodzić tatuaż. Aby go osuszyć użyj suchego czystego ręcznika, lub ręcznika kuchennego (papierowego), nałóż osusz nie pocieraj.

Maść

Używaj małej ilości olejku nakładając go delikatnie na tatuaż. Wszelkiego rodzaju maści, które zawierają witaminę „D”, aloes i olejek z drzewa herbacianego mają dobry wpływ na proces gojenia. Nie należy używać żadnych kremów zawierających dodatek antybiotyku, mogą wywołać reakcję alergiczną i zrujnować w końcu wygląd tatuażu.

Pływanie kąpiel

Nie jest zalecane, aby poddać świeży tatuaż zbytniemu namoczeniu. W rzeczywistości trzeba umyć tatuaż jak czytamy powyżej, ale zbytnie namaczanie tatuażu nie jest wskazne. Zbytnie namoczenie tatuażu może spowodować strupy na skórze co przełożyć może się na odbarwienie tatuażu. Spróbuj unikać pływania i kąpieli przez co najmiej 2-3 tygodni.

Swędzenie Drapanie

W żaden sposób nie drab swojego tatuażu. Pozostaw strupki aż znikną naturalnie, utrzymuj swój tatuaż w czystości i nawilżony maścią.

Ochrona przed Słońcem

Nigdy nie wystawiaj swojego nowego tatuażu na działanie słońca. Słońce może wyrządzić szkody. Kiedy Twój tatuaż będzie już uzdrowiony możesz go trzymać na słońcu cały czas. Wiemy, że pragnienie, aby pokazać nowy tatuaż jest mocne, ale kilka tygodni ochrony go przed słońcem może spowodować dużą różnicę pomiędzy wspaniałym tatuażem, a brzydkim wyblakłym.

Mam nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże w pielęgnacji Twojego nowego tattoo. Pamietaj, że pielęgnacja tatuażu zaraz po jego zakończenieu jest bardzo ważna. Nie przestawaj w poszukiwaniu widomości na temat pielęgancji tatuażu. Zapewne artysta, który będzie robił Twój tatuaż udzieli Tobie profesjonalnych wskazówek jak dbać o Twój nowy tatuaż, tak aby zachował swoją świetność na bardzo długo.