Menu

Tatuaż Pająk

Czy pająki mogą nas zainspirować do wykonania tatuażu?

Uważa się, że tatuaż pająk może reprezentować mądrość, płodność, harmonię i równowagę.
Przyjrzyjmy się na moment pająkowi i jego pozycji w przyrodzie. Obserwując go możemy dostrzec i lepiej zrozumieć jego naturę a tym samym idące zań jego znaczenie. Pająki są uważane za niezwykle inteligentne i twórcze stworzenia. Pająki są w stanie stworzyć wiele unikalnych rzeczy, chociażby sposób w jaki zdobywają pożywienie. Wbrew temu co mówią inni pająki nie są agresywne w stosunku do ludzi, jedynie się bronią kiedy znajdują się w niebezpieczeństwie. Tak więc odpowiedzmy sobie czy tatuaż pająk jest dla nas?

Najpopularniejszym projektem tatuażu okazuje się być „Pająk Czarnej Wdowy „. Czarna wdowa ma naprawdę niepowtarzalny wygląd, budzi zarówno podziw jak i strach. Czarna wdowa z czerwonym akcentem na jej plecach jest naprawdę pięknym okazem. Niektórzy uważają że jej tatuaż reprezentuje atrybuty kobiece.

Jak wiemy bowiem czarna wdowa jest znana z jedzenia jej partnera, kiedy jest gotowa do krycia. Czarna wdowa może również oznaczać „ciemny wyraz miłości i tajemniczość”, a jej tatuaż zapewne wzbudzać może ciekawość innych osób. Czy potrafimy wyjaśnić znaczenia tatuażu pająka?

Oto kilka z nich:

 1. Strach
 2. Śmierć
 3. Harmonia
 4. Kreatywność
 5. Wyjątkowość
 6. Mądrość
 7. Nienawiść
 8. Wytrwałość
 9. Podstępność
 10. Pracę Twórczą
 11. Powodzenie
 12. Osaczenie
 13. Zmagania życiowe
 14. Płodność
 15. Życie
 16. Uwięzienie
 17. Rozpacz