Menu

Tatuaż wąż symbolika znaczenie

Tatuaż wąż ma szeroki wachlarz symbolicznych znaczeń, które są zarówno pozytywne i negatywne w przyrodzie. Tatuaż wąż posiada wartość symboliczną w wielu starożytnych kulturach.Wąż jest wymieniany w w starożytnych opowiesciach, legendach, mitologii oraz w kontekście religijnym. Wąż był przedstawiany jako symbol zła i innych negatywnych skojarzeń, ale był również dostrzegany jako pozytywny symbol.Węże są jednymi z najbardziej tajemniczych zwierząt na świecie.

Są powiązane z niebezpieczeństwem i złem a większość ich ukąszeń występuje tuż przed zmrokiem. Dziwne :/
Wąż przedstawia również wiele pozytywnych znaczeń. W starożytnej mitologii np. wąż był symbolem wiedzy, mądrości i płodności. Podobnie jak większość tatuaży zwierząt, wąż ma znaczenie symboliczne, które są oparte na jego osobistych cechach i charakterystyce. Jednym z przykładów jest wiedza i cierpliwość. Wąż jest inteligentny i wie że cierpliwość się opłaca zwłaszcza gdy poluje. Węże były uważane za święte w wielu róznych starożytnych kulturach min. w takich jak: kultury indiańskiej i afrykańskiej. Indianie z Ameryki powiązywali węża grzechotnika z deszczem. Wierzono, że wąż odegrał bardzo ważną rolę w tworzeniu planet. Węże mają cechy zarówno kobiece jak i męskie. Jako tatuaż wąż może być noszony zarówno przez kobiety jak i mężczyzn.

Tatuaż wąż symbolika znaczenie

Jeśli chodzi o znaczenie tattoo węża(tattoo snake), ma ono wiele znaczeń. Tatuaż wąż może być zarówno pozytywny jak i negatywny. Poniżej znajduje się kilka róznych znaczeń tatuażu węża.

 1. Zło
 2. Diabeł
 3. Piekło
 4. Ochrona
 5. Medycyna
 6. Zmiana
 7. Cykle Życia
 8. Wiedza
 9. Mądrość
 10. Ciemność
 11. Moc
 12. Władza
 13. Inteligencja
 14. Pokusa
 15. Śmierć
 16. Odrodzenie
 17. Świadomość
 18. Cierpliwość
 19. Wagi
 20. Uzdrawianie
 21. Wdzięczny
 22. Zorganizowany

Każde z tych znaczeń może być związane z tatuażem węża. Jednak w końcu, twój tatuaż może reprezentować to co ty chcesz. Może być użyty aby symbolizować ochronę, odrodzenie. Możesz zrobić tatuaż węża symbolizujący chiński znak zodiaku. Kiedy stajesz przed wyborem tatuażu węża dobrze jest zrobić własne badania. Każdy symbol ma swoje znaczenie, możesz sugerować się znaczeniem tego tatuażu, lub poprostu być fanem tych zwierząt, w końcu nasz tatuaż reprezentuje nas samych prawda.